вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia z drewna

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Niewłaściwie zabezpieczone płoty z drewna prędko się eksploatują oraz mogą bezpowrotnie zgubić swój dotychczasowy czar i cechy. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie należałoby poznać sposoby pielęgnacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez długie lata.

Wszystkie prace konserwujące płot z drewna powinno się rozpocząć od odpowiedniego oraz skrupulatnego przygotowania materiału na ogrodzenie, bowiem od tego uzależniony jest wynik końcowy własnych robót. Przed użyciem artykułów do osłony oraz dekoracji sztachet z drzewa niezbędne jest skontrolowanie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Dopiero po zakończeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i owadami. Podczas gdy zabezpieczymy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, powinno się nanosić następne preparaty, które ochronią je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli pragniemy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego płotu, powinniśmy zastosować achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy płot od środka, ale nie utworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Konserwowane w ten sposób płot zostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej protekcji płotu, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który efektywniej niż w wypadku impregnatu maskuje ogrodzenie przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba poświęcić im wiele uwagi oraz troski.

Całkowicie inaczej jest w wypadku płotów z plastiku. Ów gatunek ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne przez co nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają także biokorozji wobec tego służą swoim właścicielom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий